Kutsal Topraklarda 3 - Kâbe-i Müşerrefe

Arka Kapak Yazısından…

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.s), bir gün tavaf esnasında Kâbe’ye yönelerek şöyle buyurdu: “Ey Kâbe! Sen ne güzelsin. Senin kokun ne güzeldir. Senin azametine ve kutsallığına hayranım…”

Kâbe-i Müşerrefe kitabı “İnsanlardan öylesi de vardır ki, kendisini Allah’ın hoşnutluğunu kazanmaya adamıştır. Allah, kullarına çok şefkatlidir. (Bakara 207)” ayeti mucibince asırlardır aziz milletimizin gönlündeki müstesna yerini her daim muhafaza eden ve Yunus Emre’nin;

Bir mübarek sefer olsa da gitsem

Kâbe yollarında kumlara batsam

Hûb cemalin bir kez düşte seyretsem

Ya Muhammed canım arzular seni

Dizesinde de dile döküldüğü üzere Rasulüllah ve Beytullah’ın sevdasının gönüllere nakşedilmesine vesile olması için en şerefli beyti anlatmak maksadıyla satırlara dökülen cümlelerin şeref ve değer bulmaya talip olduğu âcizâne bir gayretten ibarettir.

Daha önce bi’l-vesile gitmiş olanlar ile görmek isteyip henüz gitme imkânı bulamayanların Kâbe tarihi ile ilgili belki de ilk defa bu eserden okuyabilecekleri bilgileri derleyen bu kitap vesilesiyle Beytullah’ın bölümleri ile birlikte inşasından günümüze kadar geçirdiği aşamalar imkân nispetinde resimler suretiyle anlatılarak okuyucunun takdirine sunulmaktadır.

200.00 120.00

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Kutsal Topraklarda 3 – Kâbe-i Müşerrefe” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir