Ak Parti ve Yükselen Türkiye

Ramazan AKKIR – Yusuf ÖZKIR – Ali YEŞİLDAL – Çağatay ÖZDEMİR

142.00 85.20

Açıklama

Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 14 Ağustos 2001 tarihinde kurulan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 3 Kasım 2002 seçimlerinden bu yana Türkiye’yi yönetmektedir. Son olarak 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk seçiminin de kazanılmasıyla Erdoğan yeni sistemin ilk Başkan’ı olarak ülkesine hizmete devam etmektedir.

AK Parti ve Erdoğan’ın bu başarılarının arkasındaki iradeyi ise kuşkusuz milletin teveccühü, iradesini sandığa yansıtması ve 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde olduğu gibi gerektiğinde meydanları darbecilere dar eden destansı direnişi gösterebilmesi oluşturmaktadır.

Türkiye’nin iki kritik meselesi olan küresel dayatmalara karşı milli bağımsızlığın savunulması ve toplumsal refahı artırabilmek için kalkınma hamlelerinin yapılması AK Parti’nin ajandasında hep ilk sırada oldu. Bu kapsamda küresel güçlerle sürdürülen dengeli ilişkiler ile mazlum coğrafyalara uzatılan dostluk eli eşzamanlı bir şekilde gerçekleştirildi.

Ayrıca iç politikada siyaseti dizayn etmeye çalışan müdahaleci girişimlere karşı AK Parti milli irade siyasetini savunarak demokrasinin ve çoğulculuğun korunmasında bir taraftan bedel ödedi fakat diğer taraftan Türkiye’yi hak ettiği aşamaya taşıdı.

Muhafazakâr demokrasi söyleminden kapsayıcı medeniyet perspektifine ve yerli-milli siyaset anlayışına uzanan bütüncül yaklaşımlar AK Parti’nin bu yolculuğunda dayanak noktasını oluşturdu.

Elinizdeki kitap AK Parti’yi ve doğal olarak onunla birlikte Türkiye’nin yaşadığı yükseliş yıllarını ve bu esnada karşılaştığı saldırıları farklı yönleriyle irdeliyor.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Ak Parti ve Yükselen Türkiye” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir