Hakkımızda

“Kadim bilgeliğin yolculuğu devam ediyor” sloganı ile 2004 yılında yayın hayatına başlayan KADİM YAYIN GRUBU ulusalarası bir yayınevi olup ülkemizin seçkin akademisyenlerin, aydınların ve gazetecilerin buluştuğu bir kültür platformu yaratma gayreti çerisindedir. 19 yıldır yayın hayatında olan Kadim Yayınları Sosyal, Sağlık, Fen ve Eğitim gibi geniş bir yelpazede okuyucularına nitelikli ve kaliteli eserler sunan yayınevimiz çoğulcu ve çok yönlü bir yayıncılığı hedeflemiştir.

Kadim Yayınları akademik yükselmede (Doçentlik ve Profesörlük başvurularında) “ULUSLARARASI YAYINEVİ”; akademik teşvik de ise “ULUSAL YAYINEVİ” statüsündedir.

Kadim Yayınları yayımladığı 150’den fazla kitap doğrudan veya dağıtımcı kuruluşlar aracılığıyla ülke içerisindeki önemli resmi, üniversite ve özel kütüphanelere ulaştırılmaktadır. Yayınlarımız Bilkent Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Gazi Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi gibi ulusal, Oxford Üniversitesi, Princeton Üniversitesi, Harvard Üniversitesi, Columbia Üniversitesi ve New York Üniversitesi gibi uluslararası üniversite kütüphaneleri tarafından temin edilerek dünya genelindeki akademisyen ve araştırmacıların hizmetine sunulmaktadır.